Lekce

Dynamická jóga

Lekce ve svižnějším tempu, které rozproudí krev i energii v těle. Tyto lekce jsou vhodné pro každého, kdo se rád hýbe a nevadí mu se i zapotit. Pokud hledáte aktivní pohyb a zároveň zklidnění mysli, je lekce vhodná právě pro vás. Takto postavená lekce, kde jsou pozice propojeny plynulými přechody, nás učí sladit pohyb a dech, budovat sílu a nacházet rovnováhu i zlepšovat flexibilitu.

Jemná jóga

Lekce vedená v klidnějším rytmu, méně fyzicky náročná než dynamická lekce. Pokud se chcete po náročném dni zklidnit, zkoncentrovat, odhodit stres a naladit sami na sebe, pak je lekce vhodná právě pro vás. Takto postavená lekce prohřeje svaly a jemně protáhne celé tělo. Skrz klidný vědomý pohyb se lépe zkoncentrujete na potřeby svého těla i své mysli.

Hatha flow jóga

Hatha jóga je královnou jógových stylů.

Dává prostor soustředit se na kvalitu provedení a hloubku pozice a objevování možností vlastního těla.

Protáhnete i posílíte tělo, nejde totiž jen o flexibilitu, ale o budování vnitřní síly; skrz koncentraci na dech zklidníte mysl a návaznost pozic nám dá prostor najít svou vlastní stabilitu a rovnováhu.

Jin jóga

Pasivní a přesto intenzivní typ jógy, který nás skrz delší výdrže v pozicích v sedě nebo v leže vede k relaxačnímu ponoření se do sebe - působí hlouběji do těla (ozdravně na klouby, vazy, šlachy, fascie), harmonizuje tok enerie v těle a umožňuje zastavit tok myšlenek a zbavit se stresu.

Power jóga

Tento typ jógy vznikl v USA spojením intenzivní Ashtanga jógy a filozofické Hatha jógy tak, aby byl dostupný pro širokou veřejnost.

Spojuje v sobě budování síly (nejen fyzické, ale i té vnitřní) a napojení na sebe. Intenzivně posíllíte svaly, zlepšíte svou flexibilitu i posunete vlastní hranice.

Ranní jóga

Rannímu probuzení s jógou se nic nevyrovná. Když si po ránu jemně rozhýbete a protáhnete tělo, načerpáte pozitivní energii na celý den!

Ranní jóga může být jemná a klidná nebo plynulejší či dynamičtější podle vašeho aktuálního naladění. Řekněte lektorce, na co se právě cítíte!

Jóga pro zdravá záda

Lekce je učena pro všechny věkové skupiny i úrovně pokročilosti. Jde o klidnější lekci, která je postavená jako prevence před bolestmi zad, vede k uvolnění přetížených zádových svalů a posílení těch oslabených. Dále se zaměřuje na posílení břišního svalstva, což je podstatné pro udržení zdravých zad.

Jóga pro kondici

Kdo by nechtěl být v dobré kondici? Jóga formuje nejen tělo, ale pečuje i o naše psychické zdraví.

Intenzivnější jógová praxe, která zpevní tělo, sníží objem tuku v potřebných partiích (břicho, zadek, stehna), protáhne svaly a úplně vyčistí hlavu!

Speciálně zaměřené lekce

Jóga pro seniory

Seniory nejčastěji trápí bolesti zad a kloubů, vysoký krevní tlak, špatný spánek či deprese. Tyto obtíže lze vhodným cvičením z velké části zmírnit nebo dokonce odstranit. Jóga pro seniory je ideální cestou, jak zlepšit nejen své fyzické zdraví, ale vyladit i svou mysl do psychické pohody.

Jóga pro seniory je vedena v klidném tempu a vždy se cvičí s ohledem ke specifickým potřebám každého jednotlivce. Cvičení je šetrné k pohybovému aparátu.

Určeno je nejen dříve narozeným, ale i lidem s určitým fyzickým omezením či nadváhou. Každý cvičí dle svých možností. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Jóga pro děti

Jak se liší jóga pro děti od té dospělácké?

Jóga je jen jedna, je založená na jógové filozofii. To mají "dospělá a dětská jóga" společné. Téměř vše ostatní je odlišné – skladba hodiny, hravý přístup atd. Do dětské jógy je potřeba vnést trochu více dramatiky, častěji měnit činnosti rychlé a klidné.

Lekci dětské jógy přizpůsobujeme věku a tím pádem i možnostem dětí. Cvičení obohacujeme o zpívání a vyprávění příběhů, aby lekce byly pro děti zábavné i poučné.

Lekci jógy pro děti je možné přijít vyzkoušet každé úterý od 16h.

Aktuálně jsou v kurzu dívky ve věku 7 – 10 let.