Inga Zotova-Mikshina

01.07.2020

Inga v sobě spojuje éteričnost a hravost tanečnice a hloubku a systém jógové praxe.

Inga Zotova-Mikshina je maminkou malého dítěte, performerkou, tanečnicí, pedagožkou a jogínkou. Jógu vyučuje tanečníkům současného tance, gymnazistům, ale také i pro širokou veřejnost, a to individuálně i ve skupinových lekcích. Působí na scéně nezávislého divadla a současného tance. Studuje Českou akademii jógy nadstavbový lektorský kurz I. třídy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde zároveň studuje i obor Estetika.


Kořeny mám na Sibiři u jezera Bajkal. Již v mladém věku jsem pochopila, že se ve své rodné zemi necítím dobře a přestěhovala jsem se do Prahy za studiem na taneční Konzervatoři Duncan centre, kde v současnosti vyučuji. Pohyb mě doprovází od malička, mám vystudovány dvě taneční školy, na kterých jsem se seznámila s jógovou praxi jako součástí vzdělávacího programu tanečníka. Někdy v roce 2016 jsem se rozhodla prohloubit si svou jógovou praxi a začala jsem studovat program na České akademii jógy. Ve studiu pokračuji pořád již v nadstavbovém kurzu I. třídy na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. 

V současné době vyučuji jógu na taneční Konzervatoři Duncan centre v Praze, vedu individuální lekce, od září jsem nastoupila na Gymnázium Artion jako učitelka jógy s přesahem do jógové filosofie. A teď mám tu čest být součástí týmu Peace Yoga Studio.

Chtěla bych přispět k tomu, aby se svět stal lepším místem pro život. Věřím, že když budu pracovat na lepší verzi sebe sama, tak ten svět přece jen o něco málo zlepším. Jóga je podle mě k tomu fantastickým nástrojem. Učí nás žít v pravdě se sebou, čímž se stáváme šťastnějšími lidmi a máme šanci rozdávat štěstí všude kolem. Jóga mě baví svou komplexností, nabízí klid a pohyb, naplnění a vyprázdnění, sílu a odevzdanost, spojuje tělesné, mentální a duchovní. 

Vedle umění a mateřství jóga mi zásadním způsobem otevírá oči na sebe sama. Jsem vděčná, že mě život k józe přivedl a že se o svou zkušenost mohu dělit.


Na kterých lekcích se potkáme:

Pondělí 19:15 Jóga pro zdravá záda

Úterý 19:15 Jemná jóga

Čtvrtek 17h - Jóga pro teenagery - kurz od 14.9.2023